KARTKA Z HISTORII…

Nasze przedszkole rozpoczęło swoją działalność w roku 1946. Początkowo było to Przedszkole Cukrowni „Wróblin”, która otworzyła Przedszkole, by zapewnić opiekę dzieciom swoich pracowników. Z roku na rok wzrastała liczba dzieci w przedszkolu, gdyż przyjmowano do niego również dzieci z całego miasta. Cukrownia wiele lat prowadziła Przedszkole, dbając o budynek, zagospodarowując ogród przedszkolny. Pracownicy cukrowni wykonali urządzenia podwórkowe : huśtawki, przeplotnie, ściany wspinaczkowe, piaskownice, ławeczki, które służyły dzieciom wiele, wiele lat.

Zdjęcia – budynek przedszkola lata 1920- 1931

Zdjęcia z kroniki przedszkola 1950-1954

Po latach przedszkole przejęło miasto. Początkowo wchodziło w skład Zbiorczej Szkoły Gminnej w Lewinie Brzeskim, aż do roku 1984, kiedy to decyzją ówczesnego Naczelnika Miasta i Gminy – Andrzeja Kostrzewy – przekształcone zostało w samodzielną jednostkę.

Budynek przedszkola lata 1980- 2000