O nas

Nasze Przedszkole jest miejscem radosnej zabawy i bezpiecznego, wielozmysłowego poznawania świata. Zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój ułatwiający adaptację szkolną i osiąganie sukcesów w dorosłym życiu. Przedszkole Publiczne nr 2 w Lewinie Brzeskim cieszy się bardzo dobrą opinią wśród rodziców, a jego atuty to życzliwa atmosfera sprzyjająca zabawie i efektywnej pracy, wykwalifikowany personel współodpowiedzialny za przedszkole i to co się w nim dzieje, dbałość o rozwój każdego dziecka, atrakcyjne zajęcia, uroczystości na wysokim poziomie artystycznym, zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli, sprawnie zarządzający dyrektor i bardzo zaangażowani w życie przedszkola nauczyciele, personel oraz rodzice. Nasze przedszkole tworzą nie tylko ludzie z sercem na dłoni, ale przede wszystkim wykwalifikowani specjaliści.
W naszej pracy staramy się przede wszystkim, by „zadowoleni rodzice przyprowadzali do nas uśmiechnięte dzieci”. Zależy nam na tym, by dzieci czuły się bezpiecznie i z radością spędzały czas, bawiąc się i ucząc.

Bo z Dwójką możesz wszystko ! autorstwa Dorota Mościcka

Przedszkole Publiczne nr 2 w Lewinie Brzeskim mieści się w wolnostojącym budynku, w cichej i spokojnej okolicy. Budynek przedszkola sukcesywnie jest modernizowany i remontowany. Placówka została wyposażona w urządzenia wczesnego wykrywania pożaru. Do dyspozycji dzieci mam 5 sal, które są piękne i kolorowe, sprzyjające wesołej zabawie i pracy naszych przedszkolaków. Każda grupa posiada swoja jadalnię, a „maluszki” mają osobną salę przeznaczoną na sypialnię. Sale wyposażone są w nowoczesne sprzęty multimedialne , które sprzyjają organizacji ciekawych zajęć i wprowadzania dzieci w świat technologii informacyjno- komunikacyjnej. Dbamy o wszechstronny rozwój każdej pociechy, twórczo rozwijamy dziecięce talenty i zainteresowania, a także zapewniamy długie godziny znakomitej zabawy wykorzystując do tego znakomite warunki lokalowe oraz bazę przedszkola. Przedszkole posiada duży, pięknie zagospodarowany plac zabaw sprzyjający aktywności dzieci. Zapewniamy dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych i przyjaznych dostosowanych do potrzeb rozwojowych dzieci. Przedszkole prowadzi wychowanie przedszkolne dla dzieci od 3-5 lat oraz obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne. Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są posiłki dla Dzieci. Nie stosujemy gotowych przypraw z polepszaczami smaku zapachu. Preferujemy wszelkiego rodzaju zioła oraz dodatki naturalne. Posiłki są smaczne, wartościowe i dostosowane do zapotrzebowania kalorycznego małego dziecka. Jadłospis jest zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi przewidzianymi dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Budynek Publicznego Przedszkola nr 2 w Lewinie Brzeskim

Sale przedszkolne

Plac zabaw i ogród sensoryczny