ABC Małego Konsumenta

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu przygotowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Projekt edukacyjny „ABC Małego Konsumenta” został przygotowany z myślą o najmłodszych konsumentach, czyli dzieci w wieku 4 – 5 lat.
Konsumentem jest każdy z nas – nawet już najmłodsze dzieci. W towarzystwie rodziców zdobywają pierwsze doświadczenia przy zakupie produktów i usług oraz mają duży wpływ na podejmowane przez nich decyzje. Warto więc rozbudzać w nich zainteresowanie tą tematyką, tworzyć pierwsze skojarzenia związane z byciem świadomym konsumentem oraz kształtować odpowiednie postawy już na etapie edukacji przedszkolnej.
Podczas zajęć edukacyjnych „JESTEM MAŁYM KONSUMENTEM” oraz „ROBIMY PRZEMYŚLANE ZAKUPY”
Dzieci dowiedziały się :

• kim jest konsument,
  • gdzie robimy zakupy,
  • co to jest paragon i do czego służy,
  • czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać,
  • jak robić przemyślane zakupy.
    Dodatkową atrakcją zajęć były przygotowane przez pomysłodawców gry online
    „SKLEPOWE MEMO” ORAZ „NA ZAKUPACH” opracowane przy wykorzystaniu nowych technologii, które służyły jako uzupełnienie tradycyjnych form nauki i zabawy podczas zajęć przedszkolnych oraz w domu.
    Po realizacji programu udzieliły wywiadu dla radio Opole, a jaką wiedzą mogły się pochwalić posłuchajcie sami:
    link do artykułu