Europejski Tydzień Mobilności

Jak co roku nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczą w obchodach międzynarodowych obchodach Tygodnia Mobilności. „Oszczędzaj energię”- to hasło tegorocznej edycji. Jest to tydzień, w którym promowany jest zrównoważony transport i wykorzystywanie w życiu codziennym pojazdów bezemisyjnch oraz środków lokomocji publicznego transportu. Nasze przedszkolaki promowały aktywnie obchody tej akcji w mediach społecznościowych, wykonały plakaty reklamowe, które zawieszone zostały w witrynach sklepowych na rynku naszego miasta a także w Urzędzie Miasta. Wszystkie grupy wzięły udział w przedszkolnym konkursie „Idziemy po rekord”, podczas którego dzieci wychodząc na spacery liczyły kroki. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy rodziców, którzy aktywnie włączyli się do naszych inicjatyw.