Indiańska przygoda

Dopisała pogoda i zaczęła się indiańska przygoda naszych przedszkolaków. Wyruszyliśmy z samego rana do indiańskiej wioski POCAHONTAS pełni emocji i podekscytowania. Droga przebiegła szybko , a na miejscu czekali już na nas wojownicy, z którymi zdobywaliśmy kolejne stopnie wtajemniczenia :
I Zapoznanie ze światem Indian i Wioską Indiańską Pocahontas:
• Oprowadzenie po Wiosce Indiańskiej
• W kręgu przy ognisku wprowadzenie w rytuały i obrzędy
• Przyjęcie do szczepu indiańskiego – wręczenie pierwszych piór
• Malowanie twarzy
• Zapoznanie z tablicą indiańskich praw
II Spotkanie z Szamanem:
• Gawęda
• Uroczystość nadania imion
• Rozdanie opasek na rękę (na których za każdą zdobytą sprawność UTI otrzymuje pieczęć)
• Zdobycie pierwszej pieczęci – początkujący UTI
III Spotkanie z Wodzem w Wielkim TIPI:
• Wprowadzenie do świata Indian (opis budowy i pochodzenia Tipi itp.)
• Indiańskie opowieści
• Muzyczne podmuchy – próba bębna, odstraszanie grzechotników, zaklinacz deszczu

IV Zdobywanie sprawności indiańskich – w zależności od wieku uczestników i pogody zdobywamy sprawności:

Strzelanie z łuku – trening celności i koncentracji.
Mniejsze dzieci wykonują strzał przy pomocy opiekuna. Wielkość łuku i odległość dopasowana jest do wieku uczestnika. W przypadku uruchomienia kilku stanowisk łuczniczych należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo: nie wychodzić poza linię strzału, strzelać i zbierać strzały na komendę.)
Wyścigi wiatrów – przejście na czas wyznaczonej trasy po wykonaniu 10 obrotów wokół wbitego w ziemię palika (czoła uczestników wyścigu w trakcie obrotów muszą dotykać końca palików).
Wyścig jaszczurek – przyciąganie jaszczurek przyczepionych na sznurkach, zwijając sznurek w jak najszybszym tempie.
Bęben – wybijanie przy pomocy bębna i pozostałych instrumentów rytmu podanego przez Wodza.
Indiańska piłka – Bizonie jądra – rzuty lub mecz podwójną piłką do bramek ułożonych z pali.

Polowanie na węże – konkurencja polega na tym, aby dwoma kijami uchwycić wijącego się węża i umieścić go w koszyku.
Bawiliśmy się rewelacyjnie i na pewno to kiedyś powtórzymy.