„Magiczna moc bajek”

„Magiczna moc bajek” – Międzynarodowy Projekt Czytelniczy

W grupie Misie w tym roku szkolnym realizowany był program, którego celem jest promocja wartości moralnych i kształtowanie postaw prospołecznych u dzieci w wieku przedszkolnym poprzez działania edukacyjne oparte o wspólną lekturę bajek i baśni.
„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…”, – zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi, bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Niezmiennie wiadomo, iż bajki były od zawsze sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Bajki pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie z nimi. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Nasze Misie z powodzeniem realizowały założenia programu przez cały rok, a wszystko czego się nauczyły pozostanie z nimi na zawsze.