Pasowanie na Starszaka

Codzienne próby, recytacje, tańce i oczywiście stres. Dzieciaki z wypiekami na twarzach, panie z kartkami, każdy coś ćwiczył. Po co tyle „zamieszania”? Sprawa rozwiązała się sama.
Nagle zaczęły schodzić się tłumy odświętnie ubranych przedszkolaków z grupy Biedronki oraz Misie ich rodziców i bliskich. Po artystycznych występach dzieci nastąpił najważniejszy dla wszystkich moment – Pasowanie. Wszystkie przedszkolaki z dumą wypowiadały słowo „ślubuję”, w odpowiedzi na pytanie pani dyrektor. O tym, jak głęboko do serca wzięły sobie powagę uroczystości nasze starszaki, świadczyły ich skupione miny, cisza panująca podczas pasowania specjalnym ołówkiem. Ten dzień zostanie im w pamięci na długie lata.