Piknik Rodzinny

PIKNIK RODZINNY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 2
W LEWINIE BRZESKIM

Piknik rodzinny na stałe zapisał się wśród imprez organizowanych w Publicznym Przedszkolu Publicznym nr 2 w Lewinie Brzeskim. 4 czerwca br. w ogrodzie przedszkolnym odbył się piknik, w którym uczestniczyła cała społeczność przedszkolna, rodziny naszych podopiecznych oraz zaproszeni goście. Piknik to od wielu już lat święto rodzinne, to czas kiedy rodzice i dzieci mają możliwość wspólnego spędzenia czasu na zabawie, przy dobrej kawie i pysznym cieście upieczonym przez rodziców. Na to wydarzenie wszyscy czekali z niecierpliwością. Dzieci nie mogły doczekać się swoich występów i atrakcji, które na nich czekały. Pogoda dopisała i w znakomitych nastrojach spędziliśmy niedzielne popołudnie.

Najważniejszym punktem spotkania były występy artystyczne dzieci, w których każda grupa przedszkolna zaprezentowała program taneczno-wokalny, którym dziękowała rodzicom za ich trud, troskę , opiekę i miłość. Dzieci zaprezentowały się wspaniale, a przepiękne stroje jeszcze bardziej wzbogaciły prezentacje dzieci.

Po części oficjalnej na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, dmuchany zamek oraz coś pysznego: frytki, pajda swojskiego chleba na zakwasie ze smalcem i ogórkiem, pyszne ciasta ( upieczone przez rodziców), popcorn, deserki owocowe z bitą śmietaną, kawa, musy owocowe i zimne napoje oraz lody. Wspólnym zabawom towarzyszyły pokazy ochotniczej Straży Pożarnej oraz zabawy ruchowe pod kierunkiem trenerki Oli z Klubu Piłkarskiego „Olimpia” z Lewina Brzeskiego. Konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców poprowadziła pani Kasia. Dzieci stworzyły Giga laurkę dla mamy i taty, a także mogły cieszyć się z pokazu baniek mydlanych. W turnieju rodzinnym dwie rodziny walczyły w rywalizacji sportowej o atrakcyjne nagrody. Zbieranie węży, skoki na piłkach i wędkowanie to niektóre z gier zręcznościowych, w których rywalizowały rodziny. Swoją obecnością zaszczycili nas również zawodnicy Klubu Karate IFK Kyokushin z Lewina Brzeskiego.

Wszyscy świetnie się bawili i korzystali z przygotowanych atrakcji. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc, w przygotowanie pikniku. Bardzo dziękujemy rodzicom za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz pomoc w przygotowaniu i sprzątaniu placu przedszkolnego. Dziękujemy mamom: Agnieszce Miszkiewicz, Annie Wróbel i Magdalenie Niedzielskiej za wsparcie w malowaniu twarzy. Dziękujemy za przepyszne ciasta i deserki przygotowane przez mamy naszych przedszkolaków. Nie udałby się zorganizować pikniku i tak wielu atrakcji dla dzieci bez wsparcia sponsorów, którym bardzo dziękujemy.