Stawiamy na rower

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Lewinie Brzeskim
„Przesiadają się i jadą”

Pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Europejski Tydzień Mobilności . Przedszkole Publiczne nr 2 w Lewinie Brzeskim tak jak w ubiegłym roku aktywnie włączyło się w promowanie bezemisyjnych środków transportu. Tradycyjnie tydzień rozpoczęliśmy od spotkania dzieci z policjantką, która przedstawiła przedszkolakom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Wyposażeni w taką wiedzę mogliśmy bezpiecznie pójść na wycieczkę w pobliże stacji PKP, gdzie dzieci zobaczyły jak wygląda nasze Centrum Przesiadkowe, które służy mieszkańcom już od kilku lat. Dzieci wykonały plakaty reklamujące akcję pod hasłem: „Przesiadaj się i jedź”, „Lepsze połączenia” oraz plakaty reklamujące naszą nową ścieżkę rowerową biegnąca w stronę Popielowa. Plakaty umieściliśmy w witrynach sklepowych oraz w urzędzie naszego miasta.
Rodzice również aktywnie włączyli się do naszej akcji. Na warsztatach plastycznych w przedszkolu wykonali z dziećmi „Eko-pojazd” z użyciem materiałów z recyklingu. Twórczość godna podziwu , pojazdy wyszły wspaniałe i służyły dzieciom do zabawy przez kolejne dni.
W ostatni dzień akcji rodzice wraz z dziećmi wzięli udział w III Rajdzie Rowerowym Przedszkolaka pod hasłem „Stawiamy na Rower!”. Wspólny przejazd bezpieczną trasą wzdłuż malowniczej rzeki Nysy Kłodzkiej przyniósł przedszkolakom wiele radości.

Chociaż auto każdy ma,
Które wiezie nas raz, dwa,
My na rower dziś stawiamy,
Dzięki temu zdrowie mamy.
Spalin mniej , powietrze czyste,
To jest przecież oczywiste !!!