„Bawimy się w czytanie”

Innowacja „Bawimy się w czytanie” w sposób naturalny i aktywny wprowadza dzieci w świat liter. Poprzez zabawę nauka staje się łatwiejsza i bardziej przyswajalna . „Odimienna metoda nauki czytania’’ I. Majchrzak, która stanowi podstawę zabaw w czytanie. Sama autorka twierdzi, że dzieci „Będą miały szansę swobodnego, wolnego od przymusu obcowania z pismem na długo przedtem, nim doświadczą, że należy ono do sfery objętej szkolną dyscypliną”.
Praca metodą Ireny Majchrzak będzie ciekawym dla nas doświadczeniem oraz możliwością zaproponowania dzieciom interesującej formy zabawy, której efektem jest opanowanie umiejętności czytania w przyjaznej radosnej i bezstresowej atmosferze.
Mamy nadzieję, że dzięki odpowiedniemu postępowaniu realizacja innowacji pozwoli stworzyć takie sytuacje edukacyjne, gdzie świat pisma uchyli się przed dzieckiem zachęcająco, bez stresu cierpień i frustracji
Jako nauczyciele z wieloletnim stażem wiemy, że przedszkolaki doskonale radzą sobie z nauką, i tak samo poradzą sobie z czytaniem. Dzieci są dociekliwe, w odkrywanie świata angażują wszystkie zmysły. Czytanie jest kluczem do rozwoju dziecka, który otwiera świat na nowe możliwości.