„Czytam dźwięki, pięknie gram, bo muzykę w sercu mam”

Program innowacji realizowany jest z wykorzystanie Bum Bum Rurek oraz dzwonków chromatycznych Kolor – w tym przypadku jest niezwykle ważny i ma podstawowe znaczenie. Zastosowanie nowatorskich i oryginalnych instrumentów muzycznych wiąże się z odtwarzaniem dźwięków, które oznaczone są poszczególnymi kolorami.
Bum Bum Rurki wykonane z bezpiecznego tworzywa, są lekkie i dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię, np. ławkę, krzesło lub kolano czy wnętrze dłoni – kolorowe rurki wydobędą określone, harmonijne dźwięki. Bum Bum Rurki mogą być także wykorzystane podczas zajęć gimnastycznych, zabaw obserwacyjnych czy parateatralnych. Wspaniale kreują zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej.

Poza tym, że zabawy z oryginalnymi instrumentami są atrakcyjne to również uczą wydobywania dźwięków na zasadzie kodowania. Odczytując kolor z tablicy, dzieci używają tuby do wydobycia określonego dźwięku. Ponadto w sali zostanie utworzony Kącik Muzyczny dostępny dla dzieci.